“Ishte me shikim të parë…”/ Një dashuri si e Miriamit dhe Albanit! Artisti: Jam mirënjohës, është gjysma e suksesit tim

18/06/2022 22:07

Këngëtarët Alban Skenderaj dhe Miriam Cani janë padyshim një ndër çiftet me të dashura të showbizzit shqiptar.

Në një intervistë ndryshe sonte për “A Live Night”, Albani ka treguar sesi nisi dashuria e tyre, e cila ishte me shikim të parë. Ai thotë se i është shumë mirënjohës Miriamit, pasi edhe pse është artiste e suksesshme, është e fokusuar shumë ne lidhjen dhe familjen e tyre.

Lidhja me Miriamin, nuk di nëse ishte dashuri me shikim të parë jam skeptik, por ka pasur diçka të ngjashme, energjia, simpatia ishte e menjëhershme. Herën e parë kemi ndjetur disa orë bashkë në një lokal dhe thjesht kemi folur. Kemi treguar shumë histori, kemi folur për familjen, muzikën, idetë tona. Kishte një kimi të menjëhershme, nuk zgjati shumë se për pak ditë u kthye në diçka më shumë. Vetëm pak ditë, prandaj e quaj dashuri të me shikim të parë se brenda pak ditësh rrahu zemra. Rrethanat ishin të çuditshme, ishte një lloj fati që u njohëm.

Unë jam shumë mirënjohës ndaj Miriamit. Të arrish të bësh atë që bën ajo, të gjejë balancat dhe energjinë për të qenë pak kudo, është për tu admiruar. Miriami është sjellë me mua jo si një partnere artiste, por si një partnere që ka vendosur partnerin ‘full time’. Ajo ka merita të jashtëzakonshme, jo vetëm më mbështet mua por ruan dhe emrin e saj me shumë dinjitet, me shumë pasion dhe sakrificë, është një një nënë që jam me fat që e kam njohur. Bota e artit është më e kundërta e mundshme e të qenurit familjar sepse ke nevojë të dalësh të harrosh, të humbasësh. Unë do te jem gjithmonë mirënjohës. Ajo është gjysma e punës, e sukseseve dhe arritjeve të mia”, tha Albani sonte për “A Live Night”.

FOTO GALERI
2/12

Top Channel