Një tjetër incident është shënuar në pjesën e dytë të finales së Kupës së Shqipërisë ku Vllaznisë përballet me Laçi.

Një fans i Ardit Krymit, që luan ndeshjen e fundit me Vllazninë u fute në fushë. Ndërhynë forcat e sigurisë për ta largar dhe më pas ndeshja rinisi sërish.

Edhe para ndeshjes, disa mbështetës të Laçit kanë hedhur tymuese në fushën e lojës, duke e shtyrë sfidën me disa minuta. U desh disa kohë për të pastruar fushën nga këto tymuese, ku shihen dhe disa shenja në tapetin e “Air Albania”.

Top Channel