Mesfushori kuqezi rilind në Kroaci, përfshihet në formacionin e sezonit

31/05/2022 11:01

Mesfushori Lindon Selahi ka rilindur në kampionatin kroat me Rijekën, pas një periudhe të vështirë në Eredivisie të Holandës. Futbollisti 23-vjeçar ka luajtur 30 ndeshje në kampionat gjatë këtij sezoni, duke shënuar dy gola dhe duke u bërë pjesë e formacionit më të mirë të sezonit.

Ky i fundit nuk e fton Selahin që prej 2020-ës, megjithatë për ndeshjet e Ligës së Kombeve e ka përfshirë në listën e pritjes dhe mund ta grumbullojë nga momenti në moment, nëse do të ketë nevojë për të.

Formacioni më i mirë i kampionatit kroat:

Top Channel