Anulohet miqësorja e luksit, Brazili kërkon dëmshpërblim nga kompania britanike

27/05/2022 17:08

Më datë 11 qershor në Australi ishte parashikuar të luhej një miqësore luksi mes Brazilit dhe Argjentinës. Gjithçka ishte gati për ndeshjen mes dy rivalëve të përbetuar së Amerikës-latine, ndërsa kishte nisur edhe shitja e biletave.

Tashmë, me anulimin e ndeshjes ndaj Argjentinës, pesë herë kampionët e botës do të luajnë vetëm dy miqësore përgjatë muajit qershor. E para është ajo e datës 2 ndaj Koresë së Jugut në Seul dhe më pas më datë 6 qershor në Tokio ndaj Japonisë.SuperSport

 

Top Channel