Tifozët italianë komentojnë trazirat në Tiranë: Janë normale, është pjesë e lojës

25/05/2022 10:26

Mijëra tifozë të Romës kanë mbërritur sot në portin e Durrës për të ndjekur në mbrëmje skuadrën e tyre të zemrës, që luan përballë Feyenoord, në ndeshjen finale të UEFA Conference League.

Disa prej tyre, kanë komentuar edhe trazirat e djeshme në Tiranë.

Sipas tifozëve italianë, që sapo kanë mbërritur në portin e Durrësit aktet e dhunës janë normale në ndeshje të këtij niveli.

Absolutisht janë normale, duhet ndalur dhuna por është edhe pjesë e lojës, shpresojmë të mos lëndohet askush dhe të jenë të gjithë të qetë”, shprehen ata për mediat.

Top Channel