Tifozët holandezë, të cilët kanë mbërritur  në Tiranë prej ditës së djeshme për të pritur finalen e madhe të Conference League, kanë shkaktuar shumë trazira në kryeqytet.

Natën e kaluar rrugët e kryeqytetit u kthyen në “fushëbetejë” mes dy grupeve të tifozëve, ndërsa mediat italiane kanë publikuar edhe një moment ku tifozët e Feynord kanë urinuar  në autobusët e Romës.

Në prag të ndeshjes së madhe në Tiranë tashmë ndihet rivaliteti i fortë mes dy skuadrave dhe mbi të gjitha mes tifozëve.

Top Channel