Holandezët sfidojnë temperaturat përvëluese, pinë birra, kërcejnë e këndojnë në Tiranë

25/05/2022 14:51

Temperaturat kanë arritur në 32 gradë në kryeqytet, por tifozët holandezë kjo nuk i pengon aspak.

Gjysmë të zhveshur dhe me birra në duar, ata kërcejnë e këndojnë në Pedonalen e Tiranës, pasi që prej ditës së djeshme kanë nisur festimet për finale e madhe që do mbahet këtë mbrëmje mes skuadrës së tyre të zemrës, Feyenoord dhe Romës.

Ndryshe nga mbrëmja e djeshme, sot tifozët janë më të qetë dhe deri më tani nuk raportohen incidente apo përplasje.

Top Channel