Finalja e Conference League/ Publikohen formacionet zyrtare. Ja si do të luajnë Roma e Feyenoord, Kumbulla jashtë

25/05/2022 19:40

Formacionet zyrtare të dy skuadrave që do të luajnë sonte në stadiumin e “Air Albania” janë publikuar tashmë, duke shuar kështu dyshimet.

Dy trajnërët Jose Murinho dhe Arne Slot kanë zgjedhur për nisje të lojës lojtarët dhe vihet re mungesa e futbollistit shqiptar, mbrojtësit Marash Kumbulla, i cili do të qëndrojë në stol, megjithatë mund të ketë ndryshime gjatë lojës.

Një ndeshje e tillë po zhvillohet për herë të parë në Shqipëri, që padyshim do të bejë histori në futbollin shqiptar.

Formacioni:

Feyenoord: Bijlow, Malacia, Senesi, Trauner, Geertruida, Til, Aursnes, Kokcu, Sinisterra, Dessers, Nelson

Roma: Rui Patricio, Karsdrop, Mancini, Ibanez, Smalling, Zaleëski, Zaniolo, Pellegrini, Cristante, Mkhitaryan, Abraham

VIJON….

Top Channel