Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan në kuadër të takimeve në Samitin e Liderëve të G20 në Romë u takua me presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Takimi kokë më kokë u zhvillua i mbyllur për media në Qendrën e Kongreseve Nuvola, ku po mbahet Samiti.

Takimi mes presidentëve Erdoğan dhe Macron zgjati 50 minuta. Nuk dihet ende se për çfarë kanë folur dy liderët.

Top Channel