Sulm me armë në SHBA, 3 të vdekur dhe 1 i plagosur

04/08/2021 01:21

Në Karolinën e Jugut të Shteteve të Bashkuara të Amerikës tre persona u vranë dhe një u plagos në një sulm me armë.

Policia tha se sulmi ndodhi në një shtëpi në zonën e shtetit Greenwood County dje rreth orës 3 pasdite sipas kohës lokale.

Arsyeja e sulmit nuk u zbulua ende, ndërsa policia ka nisur kërkimet për 36-vjeçarin Jeffrey David Powell, i cili dyshohet se ka lidhje me ngjarjen.

Top Channel