Zjarr i përmasave të frikshme në Greqi/ Flakët ‘përpijnë’ masivin pyjor, shkojnë afër autostradës

03/08/2021 15:51

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në vendin e quajtur Tatoi, në periferi të kryeqytetit grek. Flakët kanë përfshirë një masiv pyjor dhe po përhapen me shpejtësi.

Sikurse shihet edhe nga pamjet që gazetari i Top Channel, Artur Bibe ka siguruar, zjarri duket shumë pranë rrugës kryesore.

Në vendin e ngjarjes për shuarjen e flakëve kanë mbërritur forca të shumta zjarrfikëse, ndërsa në përballjen me to është vënë edhe helikopteri rus Barilev.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel