“Gjendje lufte” në periferi të Athinës, pamjet e shtëpive dhe pyjeve të shkrumbuara

03/08/2021 18:18

Zjarri masiv që përfshiu zonën e Tatoit, në periferi e Athinës ka djegur dhjetëra hektarë pemë dhe ka shkatërruar banesa dhe biznese të zonës.

Në videot e dërguara nga gazetari i Top Channel, Artur Bibe, i cili ndodhen në zonë, duken pasojat katastrofike të zjarrit, që përfshinë mesditën e sotëm vendin.

Ende nuk dihet çfarë e shkaktoi zjarri, ndërkohë që forcat zjarrfikëse për punojnë për të neutralizuar vatrat e shumta nëpër pyje e në lagjen ku ndodhen shtëpitë.

Top Channel