COVID në Greqi/ 2972 të infektuar dhe 3 viktima në 24 orë

21/07/2021 17:13

Greqia ka regjistruar 2 mijë e 972 të infektuar me COVID në 24 orët e fundit dhe 3 viktima.

Ndërkohë në spitale janë shtruar 161 pacientë të rinj.

Greqia është një nga shumë vendet ku tashmë varianti Delta i COVID-19 është prezent dhe ka një rritje rastesh.

Kjo ka sjellë kufizim masash, edhe në një ndër vendet më të pëlqyera nga turistët gjatë verës, Mykonos.

 

Top Channel