Trendi i bukurisë që konsiderohet kyç për vitin 2021 është kujdesi për lëkurën.

Sipas Pinterest Predict, kujdesi ndaj lëkurës konsiston në përqafimin e strukturës natyrore të lëkurës dhe gjetjen e produkteve të lehta që kontribuojnë në shkëlqim.

Joga e fytyrës është një mënyrë e thjeshtë për ta bërë lëkurën tuaj më të ndritshme dhe të ndryshme”, thotë Aya Kanai. “Shtimi i ritualit në jetën tuaj të përditshme bën një ndryshim zakonisht një udhëtim në punë ju ndihmon të relaksoheni ose të pini një pije me miqtë, dhe tani kemi joga për fytyrën”,  tha  Byrdie.

Gjithashtu, theksohet se gjithçka na pret në vitin 2021 kur bëhet fjalë për tendencat e bukurisë, gjë që tregohet nga termat më të kërkuar në Pinterest.

Joga në fytyrë: Joga në fytyrë nuk është vetëm e lehtë dhe efektive, por edhe falas. Para se të përkëdhelni veten me produkte dhe pajisje të reja për kujdesin e lëkurës, provoni disa poza në pasqyrë për të përmirësuar qarkullimin, për të prishur tensionin e fytyrës dhe për të rritur shkëlqimin.

Grim i përditshëm natyror: Të gjithë e dimë për këtë pamje popullore,  ngjyra të buta, shkëlqim delikat, lëkurë që duket si xhami. Ky është thelbi i skinimalizmit. Dhe kjo nuk do të thotë që ju duhet të dukeni si një model njëzet vjeçar me një lëkurë të trashë dhe zero rrudha të vogla ose rrudha. Është më shumë për shëndetin e lëkurës, teksturave transparente, përfundimet me shkëlqim dhe formula të rehatshme.

Si të keni një lëkurë natyrale rrezatuese: Joga e sipërpërmendur e fytyrës është vetëm një nga mënyrat për të arritur atë shkëlqim natyral. Kombinojeni atë me disa produkte ushqyese dhe jeni në rrugën tuaj për një lëkurë të ndritshme.

Kujdesi për lëkurën DIY: Bukuria DIY ka pasur një rilindje masive këtë vit për arsye të dukshme. Ne ishim të gjithë në shtëpi – duke u përpjekur të kalonim kohë, të kursenim para ose të parandalonim largimin nga shtëpia në formën e vizitës në sallone bukurie. Për fat të mirë, ne kemi krijuar shumë, shumë udhëzues për të gjitha nevojat tuaja DIY. Provoni receta për maska për fytyrën e aloe verës dhe bollgur, krem hidratues, banjë me flluska, truket shëruese për lëkurën e thatë, të copëtuar dhe më shumë.

Top Channel