Sandalet

Mund t’i kemi pasur pjesë të jetës kur kemi qenë fëmijë, por kurrë nuk do ta imagjinonim se ato do të bëheshin trend mode.

Sandalet Crocs kryesojnë listën si trend ii këtij viti i pëlqyer nga emrat më të njohur të artit botëror.

Marka ka bashkëpunuar me të gjithë, nga Christopher Kane tek Justin Bieber.

Ajo ka zbuluar jetën e re në një botë në karantinë që vlerat funksionojnë mbi modë dhe shitjet e markës kanë pësuar një ngritje të menjëhershme gjatë pandemisë, kështu duke i bërë sandalet si një nga pjesët që e karakterizojnë atë periudhë, por trendi fuqishëm po vazhdon edhe gjatë stinës së vjeshtës.

Balenciaga në vitin 2018 shtoi edhe një platformë, duke ngritur edhe më lartë sandalet shumëngjyrëshe. Ndërsa, Ariana Grande u bashkua me trendin në vitin 2019, duke i kombinuar ato me një xhup të zi, i përdorur si fustan.

FOTO GALERI
1/11

Top Channel