Liverpool mposht Arsenalin, njihuni me notat e lojtarëve, pritej më shumë nga Xhaka

28/09/2020 23:46

Liverpool fitoi me një përmbysje 3-1 ndaj Arsenal në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez. Ndonëse ‘Të kuqtë’ u ndëshkuan në minutën e 25 nga Lacazette, arritën të përmbysnin gjithçka brenda pjesës së parë.

Në minutën e 28 do të shënonte Mane, ndërsa në minutën e 34, Roberston do të çonte shifrat në 2-1. Edhe blerja e re e Liverpool, Diogo Jota do të linte shenjë në këtë takim duke shënur në minutën e 31 dhe duke vulosur fitoren 3-1.

Në ndeshjen e luajtur në Anfield lojtari më i mirë i takimit ishte Mane. Ai u vlerësua me notën 7.8. Ndërkohë lojtari më i dobët i takimit ishte David Luiz. Mrojtësi brazilian nuk shkoi më shumë se nota 5.8. Notë mesatare për Xhakën. Futbollisti me origjinë shqiptare mori notën 6.2 dhe pritej më shumë prej tij.

Më poshtë do gjeni notat për secilin lojtar.

Top Channel