Arjen Robben edhe zyrtarisht është rikthyer në futboll.

Holandezi, pasi u largua nga Bayern Munich paralajmëroi pensionimin e tij nga futbolli, mirëpo ish-ylli i Chelseat dhe Real Madrid është rikthyer pas disa muajsh.

Robben ka nënshkruar me skuadrën e Groningenit në moshën 36 -vjeçare për sezonin 2020-2021. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe vetë klubi holandez në faqen zyrtare.

Top Channel