Atletico e Madridit mposhti Alavesin me rezultatin 2-1, duke regjistruar fitoren e katërt radhazi dhe duke blinduar pozitat në vendin e tretë të renditjes.

Pas një pjese të parë të mbërthyer në barazim pa gola, Los Colchoneros zhbllokuan sfidën me anë të Saul në minutën e 59′, ndërsa më pas ishte Diego Costa që ekzekutoi saktë një penallti dhe dyfishoi shifrat.

Alaves shënoi me Joselu sërish ne penallti dhe rihapi takimin, por atëherë kur kishin mbetur për t’u luajtur vetëm minutat shtesë, që nuk mjaftuan për të ndryshuar fatin e ndeshjes.

Top Channel