Sevilla ka “ngecur” në shtëpi përballë Valladolidit, pasi nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1, duke rihapur sërish garën për zonën Champions të renditjes së kampionatit spanjoll.

Pjesa e parë shkoi në favor të miqve nga Valladolid, që gjetën golin e avantazhit në minutën e 25-të me anë të Kikos, ndërsa në fillim të pjesës së dytë Sevilla shënoi me anë të Munir El Haddadi, por goli u anulua pas rishikimit të aksionit me VAR.

Megjithatë andaluzianët arritën të rikthejnë baraspeshën në minutën e 83-të me anë të Lucas Ocampos, i cili ekzekutoi saktë një penallti duke dërguar sferën në rrjetë.

Me këtë barazim, Sevilla mbetet në vendin e katërt me 54 pikë, por tani ndjekëset si Getafe dhe Villareal kanë mundësi t’i afrohen ndjeshēm nëse fitojnë ndeshjet përkatëse.

Top Channel