757 vdekje janë regjistruar në 24 orët e fundit në Spanjë si pasojë e virusit vdekjeprurës (Covid-19), shifra këto të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, ku shënohen 14 viktima më tepër se një ditë më parë ku numri i vdekjeve ishte 743.

Me shifrat e publikuara në 24 orët e fundit numri total i viktimave arrin në 14.555.

Mbi 4.740 raste të reja pozitive me koronavirus, të konfirmuar ditë e sotme duke e çuar totalin e përgjithshëm në 146.690 të infektuar.

Lajm i mirë është se 48.021 persona janë shëruar dhe dërguar në shtëpi në gjendje të stabilizuar shëndetësore, ndërsa në anën tjetër mbi 7.000 ndodhen në gjendje të rënduar shëndetësore.

Top Channel