Italia prej disa ditësh është prekur nga Koronavirusi dhe i gjithë vendi është në alarm.

Numri i viktimave ka shkuar në 17, ku 5 janë shënuar vetëm gjatë ditës së sotme.

Ndërsa rritje të madhe ka pasur edhe numri i të prekurve, ku ka shkuar në 650.

Shumë shtete të europës kanë konfirmuar rastet e para, teksa vlen të theksohet se deri më tani në Shqipëri nuk ka asnjë rast.

FOTO GALERI
1/18
Turiste ne Itali

Top Channel