Familjarët e Vladison Filopati dhe Esmeralda Filopati (33 vjeç), që kanë mbetur të vrarë në derë të shtëpisë së tyre në Kodër Rrëshen, mbrëmjen e djeshme kanë hapur dyert e mortit.

Ndërkohë sipas policisë autori i kësaj ngjarje të rëndë është ish-bashkëshorti i Esmeraldës, Fatmir Kolecaj i cili mësohet se sapo ishte kthyer në Shqipëri.

E gjithë kjo ngjarje e rëndë dyshohet se ka ardhur për shkak të prishjes së martesës së Esmeralda Filopatiti dhe Fatmir Kolecaj.

Fatmir Kolecaj është shpallur në kërkim nga policia dhe në të gjithë zonën janë ngritur pika kontrolli për kapjen e tij. Policia ka njoftuar më herët secili do që ka informacion mbi vendndodhjen e Kolecaj do ketë një shpërblim prej 5 milionë lekësh.

  U ekzekutuan vëlla e motër në Rrëshen/ Policia: 5 milion lekë për këdo që jep informacion mbi vendndodhjen e autorit

Top Channel