Kosova sonte do ta zhvillojë ndeshjen më të rëndësishme në historinë e saj, atë ndaj Republikës Çeke.

Në pesë ndeshjet e fundit statistika më të mirë ka kombëtarja e Kosovës, e cila ka pësuar vetëm një humbje, atë ndaj Anglisë me rezultat 5:3, ndërsa Republika Çeke ka pësuar dy humbje, nda Irlandës si dhe ndaj Kosovës, ndeshje kjo e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Top Channel