Minxhozi: Shqipëria pret turistët nga Kosova, marrëveshjet po zbatohen
14/05/2022 18:22
SHBA: Kosova dhe Serbia i përcaktojnë vetë përparësitë në politikën e jashtme
13/05/2022 17:21
CDU/CSU kërkon hapa konkrete nga qeveria për mbështetjen e antarësimit të Kosovës në KE
13/05/2022 14:04
Ministri i jashtëm serb: Katër shtete kanë tërhequr njohjen e Kosovës, do t’i bëjmë publik emrat
13/05/2022 13:58
Këto janë procedurat për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin Evropian
12/05/2022 18:44
Kosova në KE, Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare: Do mbrojmë shtetin!
12/05/2022 13:00
Anëtarësimi në KE, Kosova dorëzon aplikimin: Sot çelet një kapitull i ri!
12/05/2022 11:02
Dyshohet për varrezë masive, nisin gërmimet në Sijenicë të Serbisë
10/05/2022 20:50
Rama vizitoi Hashim Thaçin në Hagë/ Memli Krasniqi: Nderim i lartë, tregoi kujdes vllazëror dhe na rikujtoi se vlerat tona janë të përtejkufijshme
10/05/2022 19:38
Shkëmbim me armë zjarri në Kaçanik/ Një i vdekur dhe një i plagosur, autorët ia ‘mbathin’
10/05/2022 16:39
Carpenter: Presim me padurim ditën kur Kosova të jetë shtet pjesëmarrës i OSBE
07/05/2022 13:29
Tension në Kuvendin e Kosovës, opozita kundërshton votimin e anëtarëve të gjykatës kushtetuese
05/05/2022 15:04
“Tregu i Përbashkët Rajonal, thelb i Procesit të Berlinit”, Kurti: Serbia të pranojë dokumentet e Kosovës
05/05/2022 12:10
Scholz inkurajon Kurtin për dialogun me Serbinë: Nëpërmjet procesit të Berlinit presim që të arrihen katër marrëveshje
04/05/2022 16:47
Liberalizimi i vizave/ Kurti në Berlin: Mjaft është mjaft, Kosova i ka kryer detyrat
04/05/2022 16:43
Dialogu Kosovë-Serbi/ Sot kancelari gjerman Scholz pret në takime të ndara Kurtin dhe Vuçiç
04/05/2022 08:32
Kurti e Vuçiç takohen më 4 maj në Berlin
02/05/2022 15:50
Falja e Bajramit në Kosovë. Myftiu: Kjo festë na bashkon, jo urrejtje e konflikte
02/05/2022 11:58
DW: Sulmet ndaj policisë në veriun e Kosovës “tensionim i qëllimshëm”
01/05/2022 10:24
Lajçak: Më 13 maj do të bisedohet për targat mes Kosovës dhe Serbisë
29/04/2022 15:43
Vritet 23-vjeçari në Kosovë. Dyshohet se ishte hakmarrje për një ngjarje në Itali
29/04/2022 15:16
Bugajski: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të ndërpritet, është një farsë
29/04/2022 10:00
Kush është 23-vjeçari që u vra në Klinë, autorët qëlluan drejt familjes së tij kur dolën nga lokali
28/04/2022 23:53
​Osmani takime në Senatin amerikan, diskutohet për anëtarësimin e Kosovës në NATO
28/04/2022 22:22
“Putini do njohë Kosovën, thikë pas shpine për Serbinë”, mediat serbe japin alarmin!
28/04/2022 15:55
Dita e të zhdukurve të Kosovës, kryeministria ndriçohet me numrin e personave të humbur
27/04/2022 21:16
Kosova do të ndihmojë Ukrainën, udhëheqësit perëndimorë falenderojnë Kurtin
26/04/2022 23:03
Gratë nga Ukraina stërviten në Kosovë për të çaktivizuar minat
26/04/2022 22:41
​Donfried në Kosovë: Kurti dhe Osmani nuk shprehën asnjë kusht për dialogun
26/04/2022 21:56
Sulmet në veri të Kosovës/ Eksperti i sigurisë: Serbia kërkon me çdo kusht përshkallëzimin e situatës
26/04/2022 17:35