Arrihet marrëveshja, Izraeli heq vizat për shtetasit e Kosovës
18/06/2024 14:52
Nga Kamenica në SHBA, vajza që po hulumton kapjen e hershme të kancerit
16/06/2024 15:53
“Mbroni atdheun, bëni fëmijë”/ Kosovë, falja e Kurban Bajramit, klerikët japin mesazhe edhe për paqen
16/06/2024 11:56
BE: Serbia s’mund të antarësohet pa normalizim me Kosovën
15/06/2024 20:55
Policia e Kosovës, tjetër “mësymje” në veri: Konfiskohen armë, lidhje me Banjskën
15/06/2024 18:42
Edhe Gjermania “kundër” Kurtit? Ambasadori: Shpronësimi në veri, jo sipas ligjit!
12/06/2024 14:43
Projekt nga Kosova për Ukrainën/ 26-vjeçari student i arkitekturës ka përgatitur projektin e rindërtimit të një shkolle
08/06/2024 19:50
Shpronësimet në veri mollë sherri në Kosovë? Serbët: Uzurpim! Ndërkombëtarët kritikojnë
07/06/2024 20:00
Zbutet “konflikti” Osmani-Kurti, presidentja: S`ka luftë politike, dallimet kapërcehen
06/06/2024 14:29
Katalonia kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës, propozojnë ligjin në parlamentin e Spanjës
05/06/2024 17:38
Qytetarët në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanovc u drejtohen qendrave të votimit
02/06/2024 11:29
Arrestimi i shtetasit kosovar nga Serbia, Ministria e Jashtme e Kosovës kërkon lirimin e menjëhershëm: Dënojmë ashpër keqtrajtimin e qytetarëve tanë
02/06/2024 09:53
S’ka zgjedhje në Kosovë Dështon nisma e PDK! Nuk kishte koordinim me partitë e tjera
29/05/2024 20:43
Aksident i rëndë në Prishtinë, humb jetën foshnja 1 vjeç
29/05/2024 19:32
Një vit nga protestat e dhunshme në Zveçan, u sulmuan policët dhe gazetarët! NATO: Aktet duhet të vërtetohen dhe autorët të mbahen përgjegjës!
29/05/2024 10:10
Radio Evropa e Lirë: Raporti i Borrellit për Kosovën mund të përfshijë edhe mbylljen e bankave në veri
28/05/2024 15:43
Spanja nuk ndryshon qëndrim: Situata e Palestinës ndryshon prej asaj të Kosovës
28/05/2024 15:10
Gërvalla: Nuk e zbatojmë variantin e BE-së për Asociacionin nëse Beogradi nuk zbaton marrëveshjen e Brukselit
24/05/2024 20:19
Policia mbyll gjashtë filiale të Bankës Postare Kursimore të Serbisë në veri të Kosovës
20/05/2024 17:17
Vërshime në Prishtinë/ Shiu i rrëmbyer bllokoi rrugët e qytetit, shkaktoi edhe dëme
20/05/2024 15:30
Atentat ndaj 37-vjeçarit në Prizren, autori e qëlloi në lëvizje dhe u arratis
18/05/2024 08:47
Lëkundje tërmeti në Kosovë, ja ku ishte epiqendra
13/05/2024 19:05
Njoftimi për të mbështetur Ukrainën me pajisje ushtarake, Gërvalla: Rusia “po kryen sulm hibrid” kundër Kosovës
08/05/2024 07:30
Eksperti evropian: Kushtëzimi i anëtarësimit të Kosovës në KiE me krijimin e Asociacionit pamundëson realizimin e të dyjave
04/05/2024 20:52
Raporti i DASH, opozita në Kosovë kritikon qeverinë: Po mbroni korrupsionin
02/05/2024 13:37
Bislimi: Serbia kërkon që strukturat ilegale të financohen deri në krijimin e Asociacionit
25/04/2024 18:48
Freedom House: Korrupsioni dhe ndikimi politik në gjyqësor, shqetësime të vazhdueshme në Kosovë
24/04/2024 22:13
O’Brien: Kosova të përparojë urgjentisht drejt themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe
24/04/2024 20:36
“Do të të bëj masazh”/ Pezullohet nga detyra pedagogu i Universitetit të Prishtinës
23/04/2024 14:13
Video/ “Me ke thënë do të të bëj masazh”, momenti kur studentja në lot i drejtohet profesorit të Universitetit të Prishtinës: Na ke shkaktuar trauma
23/04/2024 10:44