Po zhvillohet ndeshja Brazil-Argjentinë, ndeshje e vlefshme për gjysmë-finalen e parë të Kupës së Amerikës.

Është mbyllur pjesa e parë e takimit dhe Brazili është në avantazh 1-0. Golin për verdhëblutë e shënoi Jesus. Nga krahu i djathtë, Firmino asiston shumë bukur për Jesus ku ky i fundit e ka të lehtë për ta çuar topin në rrjetë.

Pjesa e parë ishte e balancuar. Argjentina mbajti më shumë topin dhe krijoi më shumë raste, kurse Brazili ishtë shumë më i rrezikshëm përpara portës.

Shikoni statistikat e pjesës së parë:

Top Channel