May zhgënjehet nga Anglia, Rama: Kupa e Botës po vjen në Ballkan!

12/07/2018 00:16

Kryeministri Edi Rama ka ndjekur minutat e fundit të ndeshjes Angli-Kroaci së bashku me disa prej liderëve të pranishëm në samitin e NATO-s.

Pasi ndeshja përfundoi me humbjen e anglezëve 2-1, kreu i qeverisë shqiptare iu drejtua kryeministres britanike duke i thënë: “Kupa e Botës po vjen në Ballkanin Perëndimor”.

Duke ndjekur ndeshjen nga një aparat celular ishte edhe kancelarja Angela Merkel dhe Presidenti iTurqisë, Reccep Tayip Erdogan.

Top Channel