Një burim i bukur mund të sjellë një ndjenjë paqeje dhe qetësie për të gjithë ata që janë afër tij.

Më poshtë është një listë e disa prej burimeve më të bukura, të pazakonta dhe interesante në botë.

Nga shatërvani me famë botërore “Fontana di Trevi” në Romë, deri te pamja e mahnitshme e ngjyrës dhe e dritës nën urën Banpo të Seulit.

Zbuloni 10 burimet më të bukura të botës në galerinë e mëposhtme.

FOTO GALERI
1/10
1. Shatërvan i varkave, Valencia, Spanjë - Ky burim i veçantë mund të gjendet në plazhin e Malvarros në qytetin spanjoll të Valencias. Ai jep iluzionin e një varkë me vela në lundrim, kjo falë pompave të ujit.

Top Channel