E futën të gjallë në arkivol, dënohen autorët

27/10/2017 18:57

Dy fermerë në Afrikën e Jugut u dënuan me 19 dhe 16 vjet burg pasi futën në arkivol të gjallë një të ri me ngjyrë dhe tentuan t’i vinin flakën.

Vendimi është marrë ditën e sotme, ndërsa dy fermerët u shprehën se Viktor Mlotshwa kishte tentuar t’i vidhte në fermën e tyre.

E gjitha ngjarja ishte e filmuar dhe video ishte edhe një provë kundër dy fermerëve, të cilët u dënuan edhe për rrëmbim.

FOTO GALERI
2/4

Top Channel