Sulm terrorist në Francë, të shtëna me armë në një shkollë

16/03/2017 00:00

Franca është vënë sërish në shënjestër të sulmeve terroriste teksa raportimet e fundit flasin për të shtëna në një shkollë në qytetin Grasse.

Raportimet e para thonë se një person i armatosur ka hapur zjarr ndaj drejtorit të shkollës “Alexis de Tocqueville” të qytetit. Policia thotë se një person është arrestuar, ndërsa një i dytë ndoshta u arratis.

Banorët u lajmëruan të qëndrojnë brenda shtëpive. Qeveria franceze ka lançuar ndërkohë aplikacionin e saj telefonik për paralajmërimet për sulmet “terroriste”.

Vetë Ministria e Brendshme franceze ka postuar në Twitter, ku flet për të shtëna në Grasse dhe se do të japë udhëzimet.

Top Channel