Miqësia e çuditshme 34-vjeçare

04/11/2016 00:00

Shumica e njerëzve marrin një mace apo një qen si kafshë shtëpiake, por ky nuk është rasti i japonezit Nobumitsu Murabayashi.

65-vjeçari mban për kafshë shtëpiake një krokodil afro 2 metra të gjatë, i cili peshon rreth 46 kilogram.

Ai e ka blerë krokodilin 34-vite më parë dhe praktikisht e ka rritur në shtëpinë e tij.

Murabayashi tregon se gjithmonë është kujdesur që krokodili të jetë i mirë ushqyer, madje shton se ai ia lan çdo ditë dhëmbët.

Krokodili fle në dhomën e gjumit të çiftit, madje ka edhe krevatin e tij.

FOTO GALERI
1/11

Top Channel