Parlamenti ukrainas eshte gjithmone interesant

12/02/2015 00:00

Jo rralle deputetet ne parlamente te ndryshme, pasi kane konsumuar debatin mes fjale mes tyre, perveshin menget dhe perdorin grushtet per tu sqaruar.

E nder keto parlamente ai ukrainas ka nje rekord me vete.

Se fundmi mberrin nje tjeter sherr ne korridoret e godines se parlamentit ne Kiev. Dy deputete, Yegor Sobolev i partise Samopomochi dhe Vadim Ivchenko i Fatherland u perleshen me grushte e shqelma perpara kamerave te enjten me 12 shkurt.

Pas nje serie grushtesh e ofendimesh te leshuara ndaj njeri-tjetrit, nderhyrja e punonjesve te sigurise ka qetesuar situaten.

Top Channel