Suksesi në Libertadores, festë me drita të kuqe

11/05/2014 00:00

Sporting Defensor ka përjetuar një mbrëmje magjike, të premten në Medelin, pasi skuadra uruguajane ka fituar 2-0 ndaj Atletico Nacional, në sfidën e parë të çerekfinaleve të Kupës Libertadores, ekuivalentes së Champions League në Amerikën e Jugut.

Thuajse me një këmbë drejt gjysmëfinaleve, dy lojtarë të uruguajanëve kanë vendosur të festojë duke e ekzagjeruar. Kanë organizuar një festë me drita të kuqe në hotelin e skuadrës, por situata iu ka rrëshkitur prej duarve, teksa fotot kanë përfunduar në internet.

Protagonistë ishin Ramon “Cachila” Arias dhe Matias Malvino. Gjatë 3 orëve të lira përpara fjetjes, lojtarët janë dëfryer me vajza kolumbiane thuajse të zhveshura.

Ende nuk janë marrë masa për lojtarët, por trajneri i klubit është shfaqur i irrituar.

FOTO GALERI
1/2

Top Channel