" /> ">

Lotë krokodili nga femrat histerike për Kim Jong-un

24/04/2014 00:00

Një grup femrash ushtarake, të gjitha me lot në sy, i janë “derdhur lumë” liderit komunist të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, teksa ky i fundit ka vizituar njësinë ushtarake të tyre pranë kufirit me Korenë e Jugut. Arsyeja? Thjesht dëshira për ta takuar…

Diktatori provoi edhe njëherë me fakte se është një personazh tepër popullor në vendin e tij, teksa impresionoi femrat në njësinë e artilerisë së tyre në provincën Kangwon, shumë pranë kufirit me Jugun.

Bërja publike e imazheve nga ky takim koincidon me vizitën e afërt të presidentit amerikan Barack Obama në Korenë e Jugut, i cili pritet të zbresë në Seul ditën e premte.

Fotografitë, të cilat realisht nuk kanë datë se kur janë bërë, tregojnë diktatorin e ri të rrethuar nga gra me uniformë, të gjitha duke luftuar për të pasur një shans për ta prekur “liderin e dashur” të tyre, teksa “lotë krokodili” kanë rrjedhur prej syve të tyre.

Ai ka vëzhguar gjithashtu edhe një stërvitje qitjeje në artilerinë e femrave, në jug-lindje të Kangwon-it. Fotot janë publikuar nga gazeta e Komitetit Qendror të Partisë së Punëtorëve të Koresë, Rodong Sinmun, ditën e enjte.

Skena të grave histerike që rretojnë Kim Jong-un shihen shpesh në mediat perëndimore, dhe që formojnë pjesën e “imazhit zyrtar” sipas qeverisë së Koresë së Veriut.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel