I ngulet sharra në trup, mbijeton

13/06/2013 00:00

Një fermer në Brazil i shpëtoi mrekullisht vdekjes teksa ndodhej duke prerë dru në afërsi të banesës së tij në Campina Mission.

56-vjecari, Gregory Steinmedc po priste dru me sharrën e tij elektrike. Papritur kjo e fundit i ka dalë nga kontrolli dhe i është ngulur për afro 10 centimetër në pjesëne  barkut.

Gruaja e 56-vjecarit i ka dhënë ndihmën e parë duke ndalur hemoragjinë e gjakut, ndërsa më pas e ka shoqëruar atë drejt spitalit më të afërt. Fatmirësisht, thanë mjekët, goditja nuk i ka prekur organet jetësore Gregory-t.

Top Channel