Spinaqi, sekreti i nje Missi

23/05/2013 18:05

Mes kufizimeve të vazhdueshme ushqimore, jeta e një modeleje nuk është ndër më të lehtat e imagjinueshme.

Megjithatë, Miss Alabama 2012 dhe një prej modeleve të “Sports Illustrated”, Katherine Webb, ruan linjat e saj me një fanatizëm të rrallë edhe midis modeleve.

24-vjeçarja tregoi se nuk e kalon asnjëherë kuotën e 1 120 kalorive në ditë, gjysma e energjive për të cilat ka nevojë të përditshme një vajzë me parametrat e saj fizikë dhe se dieta e saj është e bazuar kryesisht tek spinaqi.

Dreka e saj, në përgjithësi përbëhet nga spinaqi, i shoqëruar me bajame dhe fruta, ndërsa darka nga fileto pule me mustardë dhe një sasi e kufizuar patatesh të skuqura.

Midis ushqimeve të preferuara të Webb, kur është e uritur jashtë vafte të rregullta janë luleshtrydhet, bananet, pluhuri me proteina apo qumështi i bajameve.

Top Channel