Homazhe në Universitetin e Elbasanit

21/05/2012 00:00

Të hënën afër mesnatës jane kthyer ne qytetin e Elbasanit studentet e
tjere qe ishin nisur drejt Sarandes per ekspedite. Ata udhetonin me
autobusin e dyte qe nuk u perfshi ne kete tragjedi te rende.

Studentet jane pritur nga prinderit dhe te afermit si dhe studentet e tjere, ndersa ishin ne gjendje shume te renduar psikologjike nga humbja e jetes se shoqeve te tyre.

Nderkohe ne universitet mbahen homazhe per studentet qe humben jeten. Ne hyrje te godines ndizen qirinj dhe mbahen lutje per te plagosurit. Gjendja mes studenteve eshte shume e renduar nga kjo tragjedi.
       

Top Channel