Libi, në 2 ditë 23 viktima

10/04/2011 17:50

Të paktën 23 të vrarë dhe dhjetra të plagosur mes civilëve dhe rebelëve të armatosur është bilanci i luftimeve të fundjavës në Libi.

Lajmi njoftohet nga burimet mjekësore të kryengritësve në Bengazi.

Të gjitha viktimat janë regjistruar në dy qytete, Misurata dhe Axhidabija ku raportohen ende luftime të ashpra mes kryengritësve dhe forcave të Gedafit.

Top Channel