Siri, Obama dënon dhunën

09/04/2011 09:50

Barack Obama ka dënuar përleshjet që kanë ndodhur në Siri mes manifestuesve dhe forcave të rendit në të cilat humbën jetën 22 persona.

“Dënoj ashpër dhunën e tmerrshme kundër manifestuesve paqësorë. Kërkoj që autoritetet siriane të qendrojnë larg çdo lloj akti dhune”, tha kreu i Shtëpisë së Bardhë.

Gjithashtu, sipas presidentit amerikan, duhet të ndalen arrestimet arbitrare, dënimet dhe dhuna në burgje.

Top Channel