Indi, arrestohen 52 piratë

06/02/2011 13:10

Marina dhe Roja Bregdetare indiane kanë arrestuar 52 piratë pas një beteje me armë zjarri në det.

Lajmin e bëri të ditur Ministria e Mrojtjes në Indi.

Piratët janë arrestuar në bordin e një peskarexhe tajlandeze, e cila ishte sekuestruar 6 muaj më parë në brigjet somaleze.

Top Channel