Egjipt, zv/presidenti apel për qetësi

03/02/2011 02:40

Zv/presidenti egjiptian, Omar Sulemian u ka bërë thirrje protestuseve që të rikthehen në shtëpi, për t’i rikthyer, sicc tha ai, qetësinë vendit.

Suleiman apeloi si për protestuesit kundër Mubarakut ashto edhe për ata pro tij, të respektojnë gjendjen e emergjencës.

Sipas agjencisë egjiptiane të lajmeve, Mena, për zv/presidentin, dialogu politik mes forcave opozitare dhe atyre në pushtet varet kryekëput nga dhënua fund e protestave dhe e e dhunës.

Top Channel