Iran, varet iraniano-holandezja Bahrami

29/01/2011 17:50

Nuk ka mjaftuar ndërhyrja e Holandës dhe as interesimi i Parlamentit Evropian për të shpëtuar jetën e Zahra Bahrami, gruaja 46 vjeçare me shtetësi iraniano-holandeze e varur sot në Teheran.

Pasi është arrestuar në manifestimet anti-qeveritare të 2009-s, ajo ishte dënuar me vdekje për trafik droge.

Familjarët e gruas kanë theksuar se akuzat mbi drogën, ishin falsifikuara nga autoritetet iraniane.

Top Channel