Avioni del nga pista, përfundon në det

13/08/2010 11:55

Evitohet tragjedia në Rio de Janeiro. Një avion privat ka gabuar uljen mbi pistën e Santos Dumont, aeroporti civil i qytetit brazilian, dhe ka përfunduar në det.

Shpëtojnë tre pasagjerët që gjendeshin në të.

Pista e këtij aeroporti është ndërtuar tërësisht në ujë në gjirin e Guanabaras.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel