Filipine, tërmet 5.9 grade Rihter

22/03/2010 22:25

Lëkundje sizmike prej 5.9 gradë të shkallës Rihter u regjistruan në ishu Luzon në Filipine.

Lajmi njoftohet prej institutit amerikan të sizmiologjisë ku saktësohet se lëkundjet janë ndjerë në një zonë të gjërë përreth.

Autoritetet nuk njoftojë për viktima apo dëme materiale dhe nuk kanë dhënë asnjë alarm për tsunami.

Top Channel