SHBA, Senati miraton paketën për punësimin

17/03/2010 18:10

Senati amerikan i ka dhënë dritën jeshile një pakete masash prej 17.6 miliardë dollarë për të rimëkëmbur punësimin.

Projekti është aprovuar me 68 vota pro dhe 29 kunder dhe i është dërguar presidentit Barack Obama për ta firmosur që të kthehet në ligj.

“Shpresojmë që të jepë hapi i parë i një seri masash në favor të punësimit”, ka deklaruar presidenti amerikan, duke komentuar vendimin e Senatit.

Top Channel