Ukraine, shkrihet koalicioni qeveritar

02/03/2010 12:40

Koalicioni qeveritar ne Ukraine, qe perfshin bllokun e Iulia Timoshenko, partine Ukraina Jone dhe qendroret, eshte shkrire paraditen e sotme.

Lajmin e bejne te ditur mediat nderkombetare, te cilat i referohen presidentit te Dhomes, Vladimir Livtin.

Shkrirja e koalicionit qeveritar nuk eshte e papritur per Kievin zyrtar. Ai vjen ne nje moment kur kryeministrja Timoshenko humbi garen presidenciale ndaj rivalit Yanukovic, muajin e kaluar.

Top Channel