Obama: Te merkuren planet per shendetesine

02/03/2010 01:00

Presidenti amerikan Barak Obama do te njoftoje diten e merkure planet per te ardhmen e reformes shendetesore.

Lajmi njoftohet nga zedhenesi i Shtepise se Bardhe Robert Gibbs i cili shtoi se hapat e metejshem do te percaktohen pas keshillimeve qe presidenti ka patur me grupet e interesit.

Deklarata e Shtepise se Bardhe erdhi pak dite pas bisedimeve ne takimin e quajtur bipartizan, ku demokratet dhe republikanet diskutuan ne lidhje me pikat e reformes shendetesore qe i ndan te dy kampet.

Top Channel