Dubai, denohet me vdekje 30 vjecari pedofil

27/01/2010 12:30

Denohet me vdekje nje 30 vjecar nga Emiratet e Bashkuara Arabe pasi perdhunoi dhe vrau nje 4 vjecar nga Pakistani ne banjen e nje xhamie.

Krimi u krye gjate dites se pare te festes islamike te Al Adha. Ky eshte nje denim qe parashikohet ne ligjin e Emirateve te Bashkuara Arabe pasi perdhunimi dhe vrasja cilesohen si krime mjaft te renda.

Edhe pse keto denime rralle here aplikohen ne vendin arab, buja qe ka bere ky lajm mund ta coje shume shpoejt drejt ekzekutimit 30 vjecarin.

Top Channel