Peru, rreshkitje dheu, 5 te vdekur

26/01/2010 19:50

Permbytjet dhe rreshkitjet e tokes ne afersi te rrenojave te Machu Picchu, ne Peru, kane vrare 5 persona dhe 1900 turiste kane mbetur te bllokuar.

Lajmin e ka bere te ditur sherbimi i emergjences.

Operacionet e kerkim-shpetimit vazhdojne me rritme te ngadalta per shkak te kohes se keqe.

Vetem 75 turiste te huaj jane evakuuar me helikoptere.

Top Channel