Bllokohen ndihmat e emigranteve ne dogane

16/01/2010 13:45

Nje grup emigrantesh nga Greqia shprehen deshiren t’u vinin ne ndihme banoreve te permbytur ne Shkoder. Ndihma e tyre konsistonte ne veshmbathje dhe materiale bujqesore, por prej mesnates te se shtunes ata jane bllokuar ne doganen e Vijes.

Punonjesit e doganes nuk i lejojne te kalojne duke i bllokuar keshtu edhe makinen me ndihma per te permbyturit.

Ata shprehen se jane grumbulluar per te dhene kontributin e tyre per te prekurit nga kjo ngjarje.

Top Channel