Somali, vdesin ne shperthim 6 femije

15/12/2009 09:40

Te pakten 6 femije kane humbur jeten ne Somaline qendrore, per shkak se njeri prej tyre shkeli mbi nje mine.

Lajmin e bejne te ditur mediat nderkombetare, te cilat citojne autoritetet somaleze.

Sipas ketyre te fundit, femijet, 4 djem dhe dy vajza, ishin duke luajtur kur papritur njeri prej tyre shkeli mbi nje mine duke shkaktuar shperthimin e saj.

Top Channel